Jak interaktywność pomaga w szkole?

Szkoła w Pukininie Program Aktywna Tablica

To nie budynek ani lokalizacja lecz energia ludzi tworzy nowoczesną szkołę: Dyrektor szkoły Lilia Błaszczyk wita w progu SP w Pukininie

Niewielka, lecz ambitna Szkoła Podstawowa w Pukininie zmienia się w placówkę edukacyjną z XXI wieku. Dzięki projektorom Epson lekcje nigdy nie były tak ciekawe jak obecnie.

SP w Pukininie: wzorowy przykład wykorzystania możliwości, jakie daje technologia

Szkoła Podstawowa w Pukininie choć jest stosunkowo niewielką placówką położoną na wsi nie ma żadnych kompleksów. Jest to szkoła otwarta na rozwiązania technologiczne, które pozwalają na skuteczne nauczanie dzieci. Kadra nauczycielska w trakcie zajęć stawia na wykorzystanie najnowszych technologii. Lekcje prowadzone są m.in. z użyciem smartfonów, z których z kolei nie korzysta się na przerwach. Co ważne, większość klas wyposażona jest w również w interaktywne projektory utrakrótkiego rzutu i wizualizery. Dzięki temu, niemal każda lekcja opiera się na angażującym przekazie graficznym.

użycie projektora interaktywnego program Aktywna Tablica

Nowoczesna edukacja z Epson

Dzięki wykorzystaniu trzech projektorów Epson EB-536Wi i wizualizerów ELPDC21 nauka stała się o wiele bardziej angażująca w porównaniu z tradycyjnymi metodami pracy z uczniami. Co ważne, znacznie łatwiej jest zyskać, a następnie utrzymać przez dłuższy czas uwagę dzieci. Wszystko to, ponieważ interakcja z materiałami dydaktycznymi wyświetlanymi jako interaktywna grafika w wielkim formacie przypomina znane im gry czy multimedialne strony internetowe. Zaangażowanie w naukę jest znacznie większe niż przy rozwiązywaniu zadań kredą na tablicy czy w zeszytach ćwiczeń. Oprócz samego rozmiaru w procesie uczenia istotna jest również jakość. Za sprawą technologii 3LCD wszystkie prezentacje nawet w bardzo słoneczny dzień są wyraźne oraz mienią się nasyconymi kolorami.

Od pokazu do realizacji

Dyrekcja szkoły zainteresowała się projektorami tuż po pokazie organizowanym przez partnera Epson – firmę KP-System, który odbył się w Rawie Mazowieckiej. Pani dyrektor, Lilla Błaszczyk jako pierwsza spośród wszystkich zgromadzonych, wyraziła zdecydowaną chęć zakupu. W efekcie tego pierwszy projektor Epson EB-536Wi został zainstalowany już przed rozpoczęciem roku szkolnego w 2017 roku. Kolejne dwa dostarczono na samym początku 2018 roku. Sprawdziły się doskonale, dlatego w najbliższym czasie dyrekcja planuje wyposażyć w interaktywne projektory UST od Epson nowej generacji kolejne klasy, które znajdują się w nowo budowanym skrzydle.

Wizualizer Epson w szkole Pukinin Aktywna Tablica

Epson EB-536Wi i wizualizery ELPDC21 – idealne rozwiązanie dla szkół

Projektor interaktywny Epson EB-536Wi to urządzenie specjalnie zaprojektowane, by sprostać wymaganiom stawianym przez edukacje. Poza autorską technologią wyświetlania Epson 3LCD (która zapewnia czytelny obraz w żywych barwach niezależnie od pory dnia) i możliwości bezpiecznej instalacji tu przy ścianie, tak by nauczyciel nie zasłaniał sylwetką prezentowanych treści ma dodatkowy atut. Jest nim dołączane bezpłatnie do każdego urządzenia oprogramowanie SMART NOTEBOOK. Dzięki intuicyjnym narzędziom nauczyciele jeszcze łatwiej i szybciej mogą tworzyć angażujące lekcje. Z kolei funkcja zdalnego sterowania pozwala na obsługę z pomocą tabletu czy telefonu komórkowego. Wpływa to pozytywnie na płynność w prowadzeniu zajęć.

Podłączenie wizualizera ELPDC21 pozwala dodatkowo na prezentowanie w sposób widoczny dla całej klasy drobnych przedmiotów, map, a także ćwiczeń bez potrzeby ich kserowania. Co więcej, urządzenie to potrafi także przekazywać obraz z podłączonego mikroskopu.

projektor epson w szkole Pukinin

Zdaniem Klienta

„Kiedy zobaczyłam możliwości tych projektorów, od razu wiedziałam, że to będzie dobry wybór. Zauroczyła mnie przede wszystkim wielkość, jak i jasność obrazu. Dotychczas korzystaliśmy z tablic multimedialnych, które – jak się okazało – nie mogą się równać z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Epson.” – stwierdziła Lilla Błaszczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pukininie.

„Postępująca cyfryzacja wymagała od nas odpowiedniej reakcji, dlatego zdecydowaliśmy się na dołączenie do programu Aktywna Tablica. Sam wybór urządzeń od Epson podyktowany był przede wszystkim ich jakością, bezawaryjnością oraz długowiecznością. Projektory wyświetlają bardzo jasny obraz o dużej przekątnej, więc multimedialne materiały dydaktyczne są bardzo wyraźne. Co więcej, dzięki dedykowanemu oprogramowaniu Smart dzieci bardzo chętnie pracują z urządzeniem – w efekcie szybciej się uczą i lepiej zapamiętują. Z kolei dla nauczycieli  dostęp do narzędzi w postaci projektora i pakietu SMART przekłada się na to, że przygotowania materiałów dydaktycznych są zdecydowanie mniej czasochłonne. W skrócie: szybciej, jaśniej i konkretniej” – powiedziała Aneta Tylak​, nauczycie​l matematyki.

Zobacz sprzęt na własne oczy

Poniższy film pokazuje jak niesamowitym rozwiązaniem są projektory interaktywne w szkole i jak stanowią idealne uzupełnienie lekcji dzięki utrzymaniu skupienia uwagi ucznia. Poprzez intuicyjny interfejs oraz kolorowe grafiki możesz przekazać swoim uczniom znacznie więcej. Zapomnij o przysypiających minach swoich wychowanków i pozwól im poznać świat nauki od zupełnie nowej strony.